pondělí 30. listopadu 2009

Záhrobský ztratil na vítězného Kanaďana 3,17 sekundy

Superobří slalom Světového poháru v Lake Louise v Kanadě dnes vyhrál domácí lyžař Manuel Osborne-Paradis před Rakušany Benjaminem Raichem a Michaelem Walchhoferem. Petr Záhrobský, startující s číslem 32, se do bodované třicítky nevešel, Ondřej Bank do cíle nedojel. Závod na 20 minut přerušil pád Kanaďana Johna Kucery, který má podle prvních informací zřejmě zlomenou levou nohu.Zraněného Kuceru, letošního mistra světa ve sjezdu, musel po pádu z trati odnést vrtulník. "Je to velmi smutná záležitost. John je lídrem našeho týmu, byl v senzační formě. V únoru je olympiáda..." řekl zdrcený šéf kanadských lyžařů Max Gartner v televizním rozh ovoru.Kanaďané přesto závod opanovali, za vítězným Osbornem-Paradisem obsadili Erik Guay čtvrté a Robbie Dixon páté místo. Druhý Raich ztratil na vítěze 24 setin sekundy.