středa 16. prosince 2009

Colorado vyhrálo o čelo divize

Střelecky se dokázali prosadit i další čeští hokejisté. Jediný gól Bostonu v souboji s Philadelphií (1:3) dal Vladimír Sobotka. Prohru Phoenixu v Detroitu (2:3) zmírnil svou desátou brankou v sezoně Radim Vrbata. Jakub Voráček si v dresu Columbusu připsal vedle úspěšné trefy i nahrávku, ale ani on se po porážce 3:5 s Nashvillem nemohl radovat z bodového zisku svého týmu. Florida i díky příspěvku české enklávy zaznamenala teprve třetí výhru z posledních 13 zápasů. Dvacetiletý Řepík byl v sobotu povolán zpět do prvního týmu z farmy v Rochesteru z nižší AHL a poté, co při víkendovém duelu v Pittsburghu pobyl na ledě jen něco málo přes šest minut, v New Yorku už to bylo 12 a půl minuty. Svou povedenou bilanci s Ostrovany ještě vylepšil Vokoun, předpokládaná jednička českého týmu pro olympijský turnaj ve Vancouveru. Z 15 startů proti Islanders vyšel Vokoun s 11 výhrami.