středa 27. ledna 2010

Sparta si poradila s Libercem, Bílí tygři jsou až jedenáctí

Vítězství za tři body si připsala v poslední době rovněž dobře hrající Sparta, jež si v Tesla aréně poradila s Libercem po výsledku 2:1. První branku utkání vstřelil dalekonosnou ranou ve dvaadvacáté minutě Petr Ton, pro nějž to byl již 250. gól z utkání v lize či reprezentaci, a sparťanský rychlík se tak dostal do elitního klubu střelců. Na počátku třetí části na 2:0 pro domácí upravil po parádní přihrávce Výborného Podlešák a zdálo se, že Sparta směřuje bez problémů ke třetímu vítězství v řadě. Jenže dnes poněkud pasivní "Bílí tygři" zvedli hlavu v 51. minutě, kdy Přikryla v přesilové hře překonal dorážkou do téměř prázdné branky Jan Víšek. Od té chvíle se hosté začali hodně tlačit dopředu a dokonce dvě a půl minuty před koncem zkusili hru bez brankáře, ale srovnat se jim i přes několik slibných příležitostí nakonec nepovedlo. Sparta tak drží šesté místo v tabulce, naopak Liberec zůstává až jedenáctý, tedy mimo elitní desítku zaručující postup do playoff.