čtvrtek 28. ledna 2010

Tipsport ligu vyhrála Žilina

Fotbalisté slovenské Žiliny se stali letošními vítězi Tipsport Ligy. Tým Pavla Hapala zdolal v nedělním finálovém střetnutí v pražském Edenu Sigmu Olomouc po penaltovém rozstřelu, poté co zápas skončil v normální hrací době nerozhodně 3:3. Slovenský celek se tak stal historicky prvním vítězem tohoto zimního turnaje a na pomyslném trůnu vystřídal 1.FC Brno. Žilina tahala od samého začátku za delší konec a po brankách Zlatkoviče a Škvarka vedla po první půli už 2:0. Hanáci sice snížili osmnáct minut před koncem zásluhou Hořavy, nicméně když soupeř okamžitě odpověděl další trefou Rilkeho, zdálo se, že je o vítězi rozhodnuto. Sigma ovšem dále bojovala a v samotném závěru znovu snížila díky hlavičce Ordoše a v nastavení dokonce vyrovnala zásluhou Kazára.