sobota 27. února 2010

3 zlatá medaile pro Kanadu za ženský hokej

Třetí olympijské zlato za sebou vybojovaly v kanadském Vancouveru hokejistky domácího výběru, které ve finále ženského turnaje porazily věčné rivalky Američanky 2:0. O výhru země javorového listu se zasloužily především dvougólová střelkyně Marie-Philip Poulinová a brankářka Shannon Szabadosová, jež pochytala všech 28 střel soupeřek. Historické vítězství kanadského výběru sledovalo přes šestnáct tisíc domácích fanoušků, včetně legendárního Wayne Gretzkyho. Bronzové medaile na olympijském turnaji vybojovaly hokejistky finské reprezentace, které porazily ve čtvrtek v boji o třetí místo Švédky 3:2 v prodloužení. Finky tahaly ve vyhecov aném skandinávském derby od začátku za delší konec a v utkání dokonce dvakrát vedly. Její soupeřky však dokázaly pokaždé vyrovnat a vynutily si tak až nastavení. To však dlouho netrvalo a postarala se o to Sara Rantamäkiová, která ve třetí minutě prodloužení přetavila přihrávku Tuominenové ve vítěznou trefu.