úterý 16. března 2010

Brno versus Baník - vítěze neměl

V dohrávce 19. kola nejvyšší české fotbalové ligy remizovalo Brno s Baníkem 1:1. Ostravští tak nevyužili možnost vrátit se před Jablonec na třetí místo. Brno zůstává na desáté příčce.Tradiční střetnutí přineslo dva rozdílné poločasy. V prvním se čtyřtisícovka diváků musela docela nudit, ten druhý naopak přinesl dva uznané góly, jeden neprávem neuznaný, nastřelené tyče i další šance a pohledné akce.Přestože se utkání rozjíždělo slibně, postupem času zabředlo do šedi průměru. Ve 2. minutě mohli otevřít gólový účet domácí. Po křídle unikl jarní objev Kalabiška, nacentroval do vápna, kde však střílící Rabušic Baránkovu svatyni těsně minul. Tentýž hráč zahrozil i ve 26. minutě, ale Baránek pohotově zasáhnul.Na druhé straně se domácí brankář Bureš zapotil také jen několikrát. Střela Strnada ještě mezi tři tyče nemířila, avšak při hlavičce Nevese po rohu už zasahoval musel.