úterý 30. března 2010

Šimůnek byl střídán už v 36. minutě

V 6. minutě otevřel skóre Gekas a jen o dvě minuty později přišla chvíle Drobného. Český reprezentační brankář zachytil míč a hned ho nakopl přes celé hřiště až za obranu soupeře, kam si naběhl Ramos a zvýšil. Když pak Gekas svým druhým gólem zvýšil v 26. minutě již na 3:0, bylo prakticky vše jasné. Již v 36. minutě hřiště opustil český stoper Šimůnek, který se podílel na prvním inkasovaném gólu, a místo přepustil útočníkovi Grafitemu. Ten sice hned po pár sekundách na hřišti přesprintoval dalšího českého obránce Hubníka a snížil, to však bylo ze strany Wolfsburgu vše. Po změně stran naopak Gekas uzavřel svůj hattrick a podruhé se prosadil i Ramos. I přes vysokou výhru však ztrácí Hertha sedm kol před koncem sezony na záchranu propastných sedm bodů.