čtvrtek 17. června 2010

Chile : Honduras 1:0

Poslední skupina fotbalového mistrovství světa byla rozehrána v jihoafrickém Nelspruitu, kde se utkaly Honduras s Chile. Ze zasloužených tří bodů se v odpoledním utkání radoval jihoamerický výběr, který v pohledném zápase porazil Honduras brankou Beausejoura nejtěsnějším rozdílem 1:0. Druhé utkání skupiny H mezi Švýcarskem a horkým favoritem na titul Španělskem se hraje od 16:00 v Durbanu. Chilané na rozdíl od mnoha dalších týmů, které se na MS dostaly do vedení, se místo soustředění na bránění těsného rozdílu ve skóre vrhli do útoku s úmyslem soupeře dorazit. Velkou příležitost k tomu měl po hodině hry Sánchez, ale vůbec net refil branku. To na konci čtyřiašedesáté minuty Ponce bránu z metru hlavou neminul, ale fantastický zákrok předvedl brankář Valladares a jistý gól dokázal vyrazit. Další šance následovaly, ale Chile se ne a ne trefit, a tak skóre zůstalo na nejtěsnějším rozdílu 1:0. Dlužno ale dodat, že Honduras toho v druhé půli dopředu nepředvedl mnoho a bylo jen zásluhou dobrého gólmana a štěstí, že neprohrál vyšším rozdílem. Sázejte na fotbal online