středa 16. června 2010

Fotbalisté Německa jsou prvními, kdo se na letošním šampionátu pořádně rozstřílel

Svěřenci Joachima Löwa nasázeli hned čtyři góly nešťastné Austrálii. O brankový příděl se postarali hned čtyři hráči. Kdo ví ale, jak by se zápas vyvíjel, kdyby rozhodčí odpískal zkraje druhého poločasu za stavu 2:0 ruku Mertesackera v pokutovém území nebo hodně přísně nevyloučil Cahilla. Nutno však dodat, že Německo si vítězství jednoznačně zasloužilo a předvedlo zatím nejcílevědomější výkon ze všech týmů na šampionátu. Australané vstoupili do zápasu sympaticky. Ve 3. minutě se dostal do šance Garcia a na brankové čáře musel zachraňovat Lahm. Tím však australská fotbalová kvalita více méně skončila. "V úvodu jsme měli i trochu štěstí, ale kvalita týmu se prokázala a vedle čtyř branek jsme si vytvořili i celou řadu dalších příležitostí. Úvodní výhra je důležitá, ale čeká nás ještě dlouhá cesta," řekl kapitán Phillip Lahm.