středa 14. července 2010

Český cyklista Roman Kreuziger vypadl po nejtěžší alpské etapě Tour de France z první desítky průběžného pořadí

Vyhrál Francouz Sandy Casar, do žlutého trikotu lídra se poprvé v kariéře oblékl Andy Schleck z Lucemburska. Po dni volna čekalo na cyklisty 204,5 km mezi Morzine-Avoriaz a Saint-Jean-de-Maurienne, během kterých museli překonat dvě stoupání první kategorie a poté nejnáročnější výjezd letošní Tour - pětadvacetikilometrové stoupání na 2000 m vysoký Col de la Madeleine.Jednatřicetiletý Casar v závěrečném spurtu porazil kolegy z úniku Španěla Luíse Leona Sáncheze a Itala Damiana Cunega a připsal si druhý etapový triumf na Tour v kariéře. Obhájce loňského vítězství Alberto Contador dojel na šesté příčce, jeho největší rival Schleck byl o místo horší.