středa 14. července 2010

Sparťanští fotbalisté vstup do letošní pohárové Evropy s přehledem zvládli

V úvodním zápase 2. předkola Ligy mistrů porazili lotyšský celek Metalurgs Liepajas na jeho půdě 3:0 a vytvořili si tak velmi příznivou pozici pro odvetu, která se příští středu odehraje na Letné.Svou převahu v prvním poločase hosté zužitkovali až v 37. minutě, kdy skóre otevřel Václav Kadlec. Brzy po změně stran přidal další dvě trefy Bony Wilfried.Favorizovaný český mistr začal sebevědomě, i když jako první se ke střele do boční sítě dostal domácí Kavalaiauskas. Záhy se však k šancím propracovali i sparťané a už brejk Kadlece se Žofčákem v 10. minutě měl skončit gólem. Za necelých deset minut pálil ze střední vzdálenosti Kadlec a donutil gólmana S poleho, aby míč vyškrábnul na rohový kop. Před přestávkou se už Pražané radovali, když přízemní střelou z hranice velkého vápna otevřel skóre Kadlec.