pondělí 17. května 2010

Kanada podruhé na MS padla. Zdolali ji Švédové

Ve skupině F se Lotyši proti Norům dlouho trápili. První branka do sítě gólmana Grotnese padla sice až ve 43. minutě, nicméně poté se spustily gólové hody. Brankář Seveřanů byl nakonec pokořen ještě čtyřikrát a Lotyši se tak před zítřejším duelem s Českou republikou vrátili zpět do boje o možný postup do čtvrtfinále. Důležitou výhru pak zaznamenali Švédové. Ti připravili druhou porážku na turnaji Kanadě, kterou zdolali díky výbornému výkonu z prvních dvou třetin 3:1. Nepovedené utkání sehrál zejména brankář Mason, jenž inkasoval dva laciné góly a v pětadvacáté minutě přepustil své místo za stavu 0:3 kolegovi Johnsonovi. Jiskru naděje pro zámořský celek vykřesal ještě třináct minut před koncem Laich, nicméně na víc se už "Javorové listy" nezmohly.