úterý 20. dubna 2010

Boston vyhrál díky Sobotkovi

Hokejisté Bostonu zvítězili v třetím utkání prvního kola play off NHL nad Buffalem 2:1 a stejným poměrem vedou i v celé sérii. K úspěchu Bruins přispěl i český útočník Vladimír Sobotka, který přihrál na vyrovnávací gól na 1:1 a byl vyhlášen druhou hvězdou večera. Sobotka v 16. minutě zavezl kotouč podél mantinelu do útočného pásma, zpětnou přihrávkou našel najíždějícího obránce Dennise Widemana a ten dělovkou pod břevno prostřelil brankáře Ryana Millera. Vítězný druhý gól pak vstřelil až sedm minut před koncem třetí třetiny Patrice Bergeron, jemuž přihrávkou zpoza branky nabil do palebné pozice veterán Mark Recchi. Přihrává takhle celou sezonu a přihrával takhle celou svou kariéru. Jsem šťastný, že můžu hrát vedle takového hráče. Pokaždé, když vkročím na led, se od něho učím," uvedl Bergeron.