čtvrtek 22. dubna 2010

Lyon neuspěl a prohrál v Mnichově

Fotbalisté Bayernu Mnichov zvítěžili ve středečním semifinálovém střetnutí Ligy mistrů nad Olympiquem Lyon 1:0, a vytvořili si tak nadějnou pozici do odvety. Zápas, který oba týmy dohrávaly o deseti hráčích, rozhodl jedenadvacet minut před koncem nizozemský záložník Arjen Robben, jehož střelu ještě lehce tečoval do sítě Thomas Müller. Bayern vstupoval do zápasu z pozice mírného favorita a jako první se také dostal do vážnější šance. Po rohovém kopu Robbena se (za výrazného přispění chybujícího gólmana Llorise) dostal do velké šance Schweinsteiger, nicméně jeho hlavička odkrytou bránu minula. Blízko vedoucí trefě byl ve dvacáté minutě i jeho spoluhráč Ivica Olič, ale ani on nezamířil přesně. Lyon se příliš na dostřel Buttovy brány nedostával, až po půl hodině hry zahrozil Ederson, ovšem jeho pokus tečoval mimo bránu Demichelis.