neděle 18. dubna 2010

Plekanec rozhodl o výhře Montrealu

Český hokejový útočník Tomáš Plekanec rozhodl gólem v prodloužení o výhře Montrealu 3:2 v úvodním utkání prvního kola play off NHL na ledě Washingtonu. Plekanec se prosadil ve 14. minutě nastavení, když se zmocnil odraženého puku ve středním pásmu, najel si do útočné třetiny a střelou z mezikruží překonal brankáře Joseho Theodora. Asistenci u vítězné trefy si připsal obránce Jaroslav Špaček. Plekanec při rozhodující akci najížděl proti dvěma obráncům ve dvojici se spoluhráčem Mikem Cammallerim. Ten si klepal hokejkou o led a dožadoval se přihrávky. Český reprezentant se však rozhodl zakončit sám. A udělal dobře. "Když dal gól, tak je v naprostém pořádku , že mi nepřihrál. Ale kdyby minul, tak by to ode mě schytal," žertoval po utkání Cammalleri. Sázejte na lední hokej